"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..." ~ Ralph Waldo Emerson

Dobry fryzjer to taki, który nie tylko zna się na swoim fachu, ale również potrafi doradzić osobie, która trafiła na fotel w jego salonie i sprawić, że czas tam spędzony będzie miły – dlatego wśród salonów w dzielnicy Górczyn i okolicy wciąż rośnie konkurencja i ilość pomysłów, które mają spowodować końcowe zadowolenie Klienta. Dawniej do bycia dobrym fryzjerem wystarczył fach w ręku, w dzisiejszych czasach, gdzie liczba salonów fryzjerskich w dzielnicy Górczyn jest ogromna, nie wystarczy już tylko talent i warsztat.

 

Dobry fryzjer to nie tylko osoba z umiejętnościami z zakresu fryzjerstwa – to również osoba o kompetencjach z zakresu kontaktu z Klientem, jak również kompetencjach doradczych – te ostatnie bardzo mocno cenią sobie mieszkańcy miasta Poznań. Klient trafiając na fotel bardzo często nie posiada wyobrażenia i pomysłu na swój wygląd. Tę odpowiedzialność zrzuca więc na fryzjera, ponieważ uważa, że znajdując się na fotelu i płacąc za usługę, powinien mieć w niej zawartą również kwestię doradczą.

 

Kreatywność fryzjera musi więc rosnąć wprost proporcjonalnie w stosunku do jego umiejętności rozmowy z Klientem i umiejętności doradzania – jest to klucz do sukcesu, ponieważ tylko wtedy osiąga się gwarancję końcowego zadowolenia ze strony osoby Klienta. Nie jest to łatwe zadanie. Ktoś kiedyś bardzo dobrze określił tą relację w słowach: „Klienci mogą schodzić się tłumnie, ale zadowolenie odczuwają pojedynczo.” – dlatego też indywidualne podejście do każdej osoby, która trafi na fotel, powinno dać pożądany efekt.

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress