Masz czarne lub bardzo ciemne włosy i malujesz na co dzień brwi czarną kredką? Chciałabyś mieć czarny makijaż permanentny brwi? Pozwól, że wyjaśnię Ci dlaczego nie jest to możliwe.

Makijaż permanentny rządzi się swoimi prawami i różni się od makijażu kolorowego tym, że znajduje się pod skórą a nie na jej powierzchni. Skóra tworzy filtr, przez który widzimy kolor naszego wygojonego makijażu permanentnego.

Makijażem permanentnym nigdy nie osiągniemy takiego efektu jak przy użyciu kredki bądź pomady do brwi ze względu na to, że kosmetyki kolorowe malują zarówno skórę jak i włoski i znajdują się na powierzchni skóry a nie pod nią.

Odcień Twojej skóry również wpływa na to jak ostatecznie wygląda pigment. Ten sam kolor pigmentu może wyglądać zupełnie inaczej na dwóch różnych typach urody. 

Pigment zaimplantowany pod skórę ulega rozpadowi po czasie i zaczyna zanikać czy też odbarwiać się w tony łososiowe lub szarawe.

Pamiętaj proszę, że odbarwienia nie są niczym nadzwyczajnym i nie oznaczają, że linergista wybrał zły pigment bądź nie zna się na swojej pracy. Jeżeli pigmentacja została wykonana delikatnie i w sposób poprawny, można bez problemu ją odświeżyć.

Znając składy pigmentów, których używamy możemy do pewnego stopnia przewidzieć jak może zachować się pigment po czasie, natomiast nigdy nie jest to możliwe do stwierdzenia z całą pewnością. Wynika to z tego, że na zachowanie makijażu permanentnego po czasie ma wpływ wiele czynników jak ekspozycja na słońce, Twój stan zdrowia, gospodarka hormonalna, sposób pielęgnacji itd.

Jak natomiast zachowuje się czarny pigment po czasie? W początkowej fazie gojenia traci na intensywności, następnie w zależności od odcienia skóry przybiera odcienie szarości/niebieskości. W najgorszym wypadku, kiedy pigment zostanie wprowadzony zbyt głęboko i agresywnie, taki niebieski odcień może pozostać z Tobą na wiele wiele lat. Jest on również dość trudny do pozbycia się przy pomocy lasera. Chyba nie chcesz mieć niebieskich brwi?

W palecie pigmentów do brwi mamy różne odcienie brązu, od jasnych po bardzo ciemne. To właśnie taki najciemniejszy brąz możemy użyć aby stworzyć wyrazisty i ciemny efekt makijażu permanentnego brwi.